İlkbahar Makyaj Trendi!

Bahar aylarına geçişimiz ile dünyaca ünlü markaların bu sezonki defileleri ile sezonun saç ve kıyafet trendleri yanında, 2017 İlkbahar-Yaz makyaj trendlerini de keşfettik. Doğallığın her sezon olduğu gibi bu sezonda da favori olduğunu söylemeden geçmeyelim ancak bu sefer belirli nokta atışları ile makyajlar her zamankinden daha dikkat çekici ve kişiye özel, karakteristik olacağa benziyor. 

Aynı renk dudak, yanak ve göz makyajı 2017 baharında karşımıza sıkça çıkacağa benziyor. İlk olarak hem allık hem far hem ruj olarak kullanabileceğiniz bir ürün edinmeniz trendi yakalamak adına iyi bir adım olur.

Güçlü ve karakteristik gözlerden tabi ki vazgeçemiyoruz ancak kuyruklu eye-liner lar bu sezonda sadece gözü çevrelemekle yetiniyorlar. Daha cesur ve güçlü görünecek olan gözlerinizi tercihinize göre renk seçimleri ile belirginleştirebilirsiniz. Bu sezon geri dönen 80’ler ile pop renkler tekrar gün yüzüne çıkıyor. Özellikle gözlerde ve kaşlarda keşfedeceğimiz parlatıcılar ve pop renkler sezona damgasını vuracak. Evet yanlış duymadınız, bu sezon stil bir görünümün anahtarı olacak olan kaş altlarına parlatıcılarla ışıldayan gözlere sahip olabilirsiniz. Ancak kontür trendi yerini aydınlatıcılara bırakıyor. Mükemmel aydınlatıcı görünümünü kazanmak için elmacık kemiklerinize uygulayarak kazanabilirsiniz ancak kullanmadan önce cildinizi nemlendirmeyi unutmayın.

ilkbahar rujları

Bu şekilde daha kolay ve parlayan ıslak bir görünüm elde edebilirsiniz. 2017 İlkbahar-Yaz sezonunun bir diğer trendi ise makyajsız yüze koyu rujlar. Neredeyse yok denecek natürellikte yapılacak makyajı dudaklarınızı ön plana çıkararak feminen bir görünüm elde edebilirsiniz.  

dudak makyajı

Mercan, bordo ve kırmızıyı dudaklarınıza bu şekilde uygularsınız, günlük kullanımınızda da trend bir görünüm oluşturabilirsiniz. Bu sezonda da doğallığın her zaman olduğu gibi favori olduğundan bahsetmiştik, bu doğallığı bu sezon kaşlarda da keşfetmeye başlıyoruz. Kalın, net ve dümdüz kaşlar yerini dağınık ve doğal görünüme bırakıyor. Seyrek kaşlara sahipseniz kendi kaş renginize uygun kaş maskaralarını, doğal hacmini korumak içinse şeffaf kaş maskaralarını tercih edebilirsiniz. Gelelim makyajın olmazsa olmazı allıklara. Bu sezonda allıklar ön plana çıkıyor.

makyaj allık

Hatta göz farınızı kullandığınız allık rengine uyarlamanız size yüzünü ısıtacak bir görünüm sağlatacak.  Pembe ve toprak tonlarının hakim olduğu yeni sezonda bronz allıklar ile bordo ruju, pembe tonlardaki allıklarınız ile pembe tonlarını kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
David Montgomery Authentic Jersey