Instagram Makyajı Nedir?

Instagram dünyamıza girdi gireli, bütün moda trendleri daha hızlı ilerlemeye başladı. Özellikle de makyaj konusunda kısa sürede çok fazla video izleyip, farklı stillerden haberdar olmak mümkün. Son zamanlarda çok popüler olan makyajları sizler için konu ediyoruz.

Bunlardan birisi de, Instagram makyajı. Instagram makyajı, adını elbette Instagram’dan aldı. Amerikalı make-up artist ve Instagrammerların tarzı olan bu makyaj şimdilik mat ve biraz da abartılı olarak kullanılıyor.

mat görünümlü makyaj

Mat görünümün makyajda çok moda olmasıyla beraber, bu makyaj trendi de çok ilgi görerek kullanıldı. Şimdi makyajın nasıl yapıldığına, nasıl ve nerelerde kullanıldığına bakalım.

mat görünümlü makyaj yapma

Upuzun ve detaylı olan bu Instagram makyajı nasıl yapılır?

  1. Mat görünüm bu makyajın temel unsuru. Yüzünüze matlaştırıcı bir baz kullanarak makyaja başlayabilirsiniz.
  2. Yüksek kapatıcılığı olan bir fondöten kullanıp ikinci katı yoğun bir şekilde yüzünüze Beauty Blender ile uygulayın.
  3. Yine yüksek kapatıcılığı olan bir göz altı kapatıcısını yoğun bir şekilde göz ve kaş çevresine uygulayıp, Beauty Blender ile uygulayın.
  4. Sıra pudraya geldiğinde ise, baking yöntemi ile uygulama yapılıyor. Pudrayı göz altlarınıza sürün ve biraz bekleyin. Mimik yapmayın ki, pürüzsüz görünüm bozulmasın. Baking için 15 dakika bekledikten sonra, fazla pudrayı fırça ile süpürün.
  5. Alın, çene, yanak ve şakaklarda kontür uygulamasını yine Beauty Blender ile yapın. Keskin ve derin bir kontür uygulayabilirisiniz.
  6. Kaş ve göz makyajında ilk adım kaşlar! Kaşlarınızı doldurun ve düzgün bir şekilde çerçevesini belirleyin ve sonrasında kaş altlarınızı aydınlatın.
  7. Göz makyajınızı göz pınarından dışa doğru açıktan koyuya ombre gibi olacak şekilde, mat tonlar kullanarak uygulayın.
  8. Kuyruklu ve gösterişli bir eyeliner’a ek olarak, takma kirpiklerinizi de takın ve göz makyajını bitirin.
  9. Yüzünüze ve burnunuza highlighter uygulayın. Bu uygulamada da olabildiğince abartılı davranabilir, ışıltılı bir son dokunuşa gidebilirsiniz.
  10. Dudaklarınızı dış çerçevesini taşırarak mat bir rujla belirginleştirin. Bu son adımla Instagram makyajınız hazır oldu.

instagram makyajları

Bu makyajı instagram fotoğrafı dışında nerede ve nasıl kullanacağım derseniz, doğrusu buna net bir cevabımız yok.Belki sadece güzel bir Instagram fotoğrafı için kullanırsınız ve bu güzel fotoğradınıza bizi de etiketlersiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
David Montgomery Authentic Jersey