Kampüs Makyajının Sırları

Okullar açılalı çok oldu! Hatta sınav günleri yaklaşıyor. Sınavlar başlamadan biraz moral hiç fena olmaz… Kampüsün en iyi ve en moda makyajını kim yapıyor? O neden sen olmayasın? Sezonun en moda makyaj çizgilerini takip ettik, bunları kampüse uyarladık. Senin için kampüs makyajı konusunu araştırdık ve yazmaya karar verdik. Kampüs makyajı konusunda soru işaretleri, trendler ve en iyi öneriler burada!

Kampüsün En Güzel Makyajına Hazır mısın?

kampüs makyajı nedir

1. Eğitim Şart!
Bu başlığımızı iki farklı açıdan yorumlayabilirsin. İlk olarak, okul eğitim öğretim yeri. Haliyle makyaj konusunda da yaklaşım bu atmosfere uyarsa fena olmaz. Ortamdaki diğer detaylardan daha fazla dikkat çeken ya da seni ifade etmeyen bir makyaj çok iyi olmayacaktır. Makyaj, imajının bir parçası, onu koru.


Başlıkla ilgili diğer bakış açısı ise, makyaj konusunda eğitimin olmazsa olmaz olduğu gerçeği. Makyaja yeni yeni ısınıyorsan, bilen birilerinden ya da videolardan bolca destek alabilirsin. Makyaj fırçaları, hangi ürünün nasıl kullanıldığı, doğru renk ve karışımı ve benzeri detaylara henüz hakim değilsen öğrenmeni tavsiye ederiz. Nereden öğreneceğim dersen, gelecek yazıları takip et deriz.

bu yılın makyaj renkleri

2. Bu Yılın Makyaj Renkleri
Makyajı yapmaya renklerden başlayayım. Öncelikle, dumanlı gözlerin, eyelinerların ve canlı renklerin çok da moda olmadığını hatırlatmakla söze girelim. Bu sezonun moda olan makyaj renkleri, doğal ten renklerine uygulanan yumuşak ve pastel tonlar. Yani göz kapaklarınıza, tatlı bir tarçın rengine ya da huzurlu bir yeşil uygulayabilirsiniz. Renklerin yumuşak olmasına özen göstermeyi unutma.


Ruj ve allık konusunda da o eski günlerdeki gibi katı bir renk kuralı yok. Farklı renklerle ahengi yakaladıysanız devam. Kampüs makyajının sadesi makbuldür demiştik. Ama öte yandan ruj konusunda daha özgür davranmak isteyenler varsa tercihlerine saygı duyarız.

kontür makyaj

3. Kontür Dünyasına Girmeyen Kalmasın!
Kontür yapmayı ne kadar erken ve hızlı öğrenirseniz, o kadar iyi olur. Kontür makyajı, yüzünüzde gölge oyunları yaparak ufak tefek kusurları gizleme sanatıdır, bilmeyen yoktur ama yazması bizden. Kontür paleti edinin ve denemelere başlayın. Bazen sadece ufak kontürler ve  bir ruj tüm günü kurtarır. Demedi deme.

makyaj çantası

4. Acil Durum Kiti
Hepimizin, içinde onlarca makyaj malzemesi olan çantalarımız var. Hiç kullanmadıklarımız, hep kullandıklarımız ve olmazsa olmazlarımızla dolu olan o çantalar hepimizde var. Bu dev makyaj çantalarını yanında taşımak hiç kolay olmasa gerek. Çanta yanında olmasa makyaj yapamayacak mısın? İşte bu ihtimali yok etme zamanı. Beş temel parça belirle ve onları daima yanında tut. Mesela kalemliğine sığdır ya da daha küçük bir çantaya. Daima el altında bulunsun.

Makyaj günlük hayatın bir parçası, bir aksesuar olarak görülebilir. Daha fazla aksesuar için seni Penti’ye götürebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
David Montgomery Authentic Jersey