Kışın makyaj yaparken dikkat etmeniz gereken 5 kural!

Kış aylarında, yaz aylarına oranla daha çok makyaj yaparız. Güneşin ve sıcak havanın cildimize verdiği parlaklığı kaybettiğimiz için biraz daha canlı ve aydınlık bir cilde sahip olmak için makyaj malzemelerine sarılıyoruz. Bugün sizlerle kışın makyaj yaparken dikkat etmeniz gereken 5 kural paylaşacağız.

2017_kis_makyaji_

Cildinizi Nemlendirmeyi Unutmayın!

Su, tüm bedenimizin en çok ihtiyaç duyduğu şeydir. Nasıl bir cilt tipine sahip olursanız olun, cildinizin her zaman neme ihtiyacı vardır. Özellikle kış ayların, soğuk havanın ve sert rüzgarların da etkisiyle cilt kendini korumaya alır ve neme olan ihtiyacı artar. Özellikle makyaj öncesinde cildinizi, cilt tipinize uygun bir nemlendirici ile nemlendirirseniz, üzerine kullanacağınız her makyaj ürünü çok daha iyi görünecek ve cildinizi çok daha az yoracaktır.

Cilt tipinize uygun ürünler kullanın!

Cilt tipi, karma, yağlı ya da kuru olabilir. Fakat her fondöten her ciltte aynı etkiyi yaratmayabilir. Yaz aylarında kullandığınız fondöten, kış aylarında cildinize iyi gelmeyebilir. Hatta ara ara kuruluklara ya da yağlanmalara bile sebep olabilir. Bu yüzden seçeceğiniz ten ürününüzün cilt tipinize ve yapınıza uygun olmasına dikkat etmelisiniz.

2017_kis_makyaji_4

Makyajda Baz Kullanın!

Makyaj için baz, kış aylarında çok önemli bir adımdır. Ten ya da göz makyajınızın için kullanacağınız makyaj bazları, makyajızın suya, rüzgara ve ani hava değişikliklerine karşı çok daha hazırlıklı olmasını sağlayacaktır. Teninizde yaratmasını istediğiniz etkiye göre bir baz ürün seçebilirsiniz. Fakat bu tür ürünleri kullanırken de nemlendirici kullanmayı ihmal etmeyin.

Yüz Bakım Spreyi kullanın!

Ten makyajı yapsanız da yapmasanız da, değişken hava sıcakları cildinizin dengesini bozabilir. Sabah saatlerinde kullandığınız nemlendirici öğle saatlerinde etkisini kaybedebilir. Ani değişen hava sıcaklıkları cildinizi hızla kurutur ya da yağlandırır. Bunun için yanınızda cildinizin nem dengesini korumaya yarayan yüz spreylerinden bulundurmalısınız. Makyaj tazelemek ya da makyajı daha da kalıcı hale getirmek için bu tür ürünleri tercih edebilirsiniz.

Dudaklarınızı koruyun!

Dudaklarınız soğuk havalarda kuruyup çatlamaya başlayabilir. Özellikle son zamanların mat ruj trendi dudaklarınızın daha da kurumasına sebep olabilir. Bu yüzden dudaklarınızı mutlaka iyice nemlendirmeli ve eğer hızla kuruyan dudaklara sahipseniz, kurutan rujlar kullanmamalısınız. Rujunuzu sürmeden bir kaç dakika önce de mutlaka dudaklarınıza koruyucu bir nemlendirici sürmeyi ihmal etmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
David Montgomery Authentic Jersey