Makyaj çantanda mutlaka olması gereken 5 ürün!

Makyaj çantası bir çok kızın olmazsa olmazları arasındadır, hatta büyük çantalar taşımamızın da sebebidir. Yazın, tazelemeye ihtiyaç duyulan makyajlar yapmadığımız için oldukça küçülen makyaj çantaları, havalar serinledikçe biraz daha büyümeye başladı. Peki makyaj çantanda neler olmalı? Ne çok fazla ne de seni yarı yolda bırakacak kadar az. İşte makyaj çantanda mutlaka olması gereken 5 ürün!

Kapatıcı

Her kızın kapatmak istediği, sivilce lekeleri ya da gözaltı morlukları gibi şeyleri vardır. Her ne kadar evde makyajınızı yapıp çıksanız da gün içinde kapatıcınız dağılabilir ya da rengi değişebilir. Makyaj yapmadan evden çıktığınız günlerde bile cilt tonunuza ve yapınıza uygun bir kapatıcı sizin için kurtarıcı olabilir.

Ruj

makyaj-c%cc%a7antanda-mutlaka-olmasi-gereken-5-u%cc%88ru%cc%88n

Rujlar, belki de kadınların en çok çeşidine sahip olduğu makyaj malzemesidir. Aynı rengin bir kaç tonuna hepimiz sahibiz. Açık, koyu, mat, parlak, hangi yapıda ve renkte ruj kullanıyorsanız, mutlaka yanınızda bulundurmalısınız. Hatta biraz koyu tonlarda bir ruju sürekli yanınızda taşıyarak, aniden çıkan akşam planlarına da uyum sağlayabilirsiniz.

Allık

makyaj-c%cc%a7antanda-mutlaka-olmasi-gereken-5-u%cc%88ru%cc%88n_3

Gün içinde rujdan sonra en çok tazelemek istediğimiz şey allığımız. Makyaj yapmasak bile biraz allıkla çok daha iyi görünebiliriz. Bu yüzden, yüzümüzü biraz renklendirip canlı gösterecek tonlarda bir allık makyaj çantanın olmazsa olmazıdır.

Göz Kalemi

Makyaj yapmadan evden çıktığınız bir gün, aniden çıkan bir arkadaş görüşmesi için yalnızca kapatıcı ve allık yeterli olmayabilir. Bunun için hep eyeliner gibi kullanabileceğiniz hem de dağıtıp far gibi kullanabileceğiniz bir göz kalemini makyaj çantanızdan ayırmayın.

Aydınlatıcı

Bir kaç yıl önce olsa makyaj çantanızda böyle bir şeye ihtiyaç olmayabilirdi. Ama şimdi, bir çok kızın vazgeçilmez makyaj ürünlerinden biri aydınlatıcılar. Cildinizi hızlıca parlak ve canlı gösterecek krem ya da toz ürünleri makyaj çantanızda bulundurarak, istediğiniz her an canlı bir görünüm yakalabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
David Montgomery Authentic Jersey