Sonbahar Makyaj Trendleri!

Sonbaharı ve makyaj yapmayı özleyenler kimler? Yaz aylarında sıcaklar yüzünden hafif renkli nemlendiriciler ya da yalnızca güneş koruyucular kullanılırken, sonbaharın gelişiyle bu ürünler yerini biraz daha koyu tonlarda rujlar ve fondötenlere bırakıyor.

Sonbahar makyaj trendlerini yazımızın devamında sizlerle paylaşacağız ama öncesinde makyajınızın cildinizde kusursuz görünmesi için önemli bir kaç nokta hatırlatmak istiyoruz. Sonbahara girerken, güneşten zarar gören cilt, iyice dengesini bozmaya ve kurumaya başlayacaktır. Makyajınızın cildinizde çok iyi görünmesini istiyorsanız bol bol nemlendirmeyi ve bakım yapmayı ihmal etmeyin! Unutmayın, önce bakım sonra makyaj!

Sonbaharda Göz Makyaj Trendi

Sonbahar makyaj trendlerinde büyük değişimlerin habercileri renkler oldu. Genellikle toprak tonlarda ve mat olarak kullanılan farların yerini biraz daha metalik ya da parlak renkler öne çıkmaya başladı.

göz makyajı

Sonbahar makyaj trendleri arasında göz makyajı en çok dikkat çekecek trendleri barındırıyor. Renkli eyelinerların yalnızca yaz için olduğunu düşünüyorsanız, 2016 sonbaharına ne kadar da yakışacağını bir kez olsun düşünmelisiniz. Metalik koyu toprak tonlarında yeşiller, koyu metalik eyelinerlar 2016 sonbahar makyajının vazgeçilmez renkleri olacak.

Sonbaharda Ten Makyajı Nasıl Olmalı?

Sonbaharda, hava değişiminden ve rüzgardan ötürü cilt nemini kaybetmeye meyilli oluyor. Bu yüzden de cilt tipine göre cildi kurutmayan, nem veren ürünleri tercih etmelisiniz. Cilt makyajınızı yaparken, eğer fondöteniniz nemlendirici özellikte değilse, bir makyaj bazı kullanarak cildinizi nemli tutabilirsiniz.

ten makyajı

Ten makyajınızı yaparken eğer bronzlaşmadıysanız, yüzünüzü biraz daha renklendirmek, ton olarak ısıtmak isteyebilirsiniz. Bunun için de pembe tonlarında allık kullanmaktansa, cilt renginize uygun bir bronzer ya da çok açık şeftali tonlarında bir allık kullanabilirsiniz.

Sonbaharın En Trend Rujları

Sonbaharda, yaza pek de yakışmayan mat dudaklar geri dönüyor! Son zamanların en sevilen ruj tipi, mat rujlar. Mat dudaklar ve kırmızı tonlar 2016 Sonbaharında da oldukça fazla tercih edilecek. Siz en iyisi şimdiden, ten renginize ve zevkinize uygun kırmızı tonunda bir ruj araştırmaya başlayın.

en trend rujlar

Nude dudaklar, sonbahar aylarının diğer bir vazgeçilmezi. Yok gibi rujlardan ziyade, dikkati ten makyajına ya da göz makyajına çeken, biraz parlaklık veren renkleri tercih edebilirsiniz. Eğer esmerseniz hafif şeftali alt tonlarına sahip, beyaz tenliyseniz de pembe alt tona sahip nude renkleri tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
David Montgomery Authentic Jersey