Sonbaharın Favori Makyaj Renkleri

Gelin itiraf edelim, yaz sıcaklarından keyifle makyaj yapmayı hepimiz özledik. Havalar biraz serinlesin de harika makyajlar yapalım diye bekledik… O zaman sonbaharın gelişini kutlamak için harika bir sebep daha var: Makyaj trendleri ve makyaj yapma özgürlüğü! Sezonun favori ruj, far renklerini, favori makyaj stillerini bir araya getirdik. Romantik, elegan, tutkulu bir sonbahar olacağını söylemekte şimdiden fayda var… Gelin renklere ve trendlere birlikte göz atalım…

pastel renkler yükseliyor

1. Pastel renkler yükseliyor!
Önce dumanlı gözlerle bakışlarımızı vurguladık, sonra NUDE akımıyla doğal halimize dönmeye çalıştık… Şimdi her şeyin ortasını bulma zamanı! Sonbahar ile toprak tonları çok uyumludur. O toprak tonlarının da pastel olanlarını kullanıyoruz.

allıklar doğallıklar

2. Allıklar doğallıklar…
Tenimizin bronzluğu yavaş yavaş açılıyor. Şimdi o şeftali tonlarındaki allığı yere bırakıp, pembe tonlarındaki allığı kullanma zamanı. Allık konusunda mutlaka aklınızda bulunmasını istediğimiz bir detay var… Yanaklarınızın doğal kızarma rengine uygun bir allık seçin ve daima makyaj çantanıza bulundurun. Doğa en güzel makyaj sanatçısıdır.

ruhu olan rujlar

3. Ruhu olan rujlar!
Bu sonbaharın rujları büyük olay yaratacak gibi. Çünkü hem mat rujlar, hem de doğal tonlu rujlar koleksiyonlarda bolca yer alıyor. Dahası, renk cümbüşüne diyecek yok! Sezonun favori ruj renklerinden biri de koyu mor. Mutlaka koyu mor bir ruj edinin. Yumuşak tonlu pembe ve kırmızılar da pastel akımına uyum sağlıyor. 90’ların en sevilen akımlarından biri olan doğal kahverengi rujlar da sezonun nadide seçimlerinden.

eyeliner değişimi

4. Eyeliner değişimi
Bu sonbahardan itibaren eyelinerlarda biraz değişikliğe gidiliyor. Daha ince ve kısa eyeliner çekmeye alışın. Makyajda doğallığın ön plana çıktığından bahsetmiştik…

dumanlı gözlere farklı yaklaşımlar

5. Dumanlı gözlere farklı yaklaşımlar
Dumanlı gözleri herkes hatırlar. O siyah ve grinin uyumu eşsizdi. Şimdi işler biraz değişti. Pastel tonlar yerine sedefli renkleri kullanın ve birbirinden farklı renklerle dumanlı gözlerdeki gibi yoğun bir göz makyajı yapın. Tok yeşiller, yoğun kiremit tonları zirveye oynar.

peki ya kaşlar

6. Peki ya kaşlar…
Kaşlarda bu yıl büyük değişiklikler olacağa benziyor. Mesela daha az boyanan ve şekli daha doğal olan kaşlara alışmamız gerekiyor. Kaşların değil gözlerin ve dudakların ön planda olacağı bir sezon bizi bekler.

Sonbaharın makyaj trendleri, renkleri ve çizgileri böyle… Siz en çok hangisini sevdiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
David Montgomery Authentic Jersey