Strobing Makyajı Hakkında Temel Bilgiler

Strobing makyajı hakkında bilgi vermeden önce, ne olduğunu biraz anlatalım. Strobing makyajı, ıslak görünümlü makyaj tekniğine verilen isim. Bu senenin de en popüler makyaj trendlerinden birisi. Yağlı cilt tipi olan kişiler iyi bilir, yanaklar, burun çizgisi ve alın fazla sebumdan parlak bir görüntü verir.

Strobing makyajında da hedef, doğru makyaj ile o kısımların güzel bir parlaklık yakalaması. Strobing makyajı hakkında temel bilgileri edinin ve ışıldamaya hazır olun.

Önerilere başlamadan bir not: Islak ya da yağlı bir makyaj değil, kullanılan ürünlerle o görünümü vermek odaklı bir makyaj.

strobing makyajı hakkında temel bilgilerStrobing makyajı hakkında temel bilgiler

1. Strobing makyajında amaç, yüze ve hatlara yumuşak bir görünüm verip, daha genç ve canlı bir görünüm yakalamak.

2.Kuru veya likit ürünlerle bu makyajı yapabilirsiniz. Vanilya tonlarında farlar, pudralar, aydınlatıcılar, pigmentler kullanılabilir. Altın, pembe ve şeftali tonları bu makyajın rengini vermek için ideal olacaktır. Cilt renginize uygun olanı seçmeyi ihmal etmeyin. Sevdiğiniz değil, size uyan renk her zaman en iyisi.

3.Strobing makyajını yaparken,

  • Cildinize uygun nemlendiriciyi uygulayın,
  • Fondöteninizi, aydınlatıcı ile karıştırıp uygulayın. Karıştırma işlemini elinizin üzerinde yaparak yüzünüze bir fırça ile uygulayabilirsiniz,
  • Aydınlatma aşamasında, highlighterınızı elmacık kemiklerinize doğru dağıtarak, şakaklarınıza kadar uygulayın. Alında, kaşlarınızın üzerine uygulayın. Alnınızın ortasına, burnun kemiğine ince bir şekilde ve çeneye aydınlatıcı sürün.strobing makyajı nasıl yapılır

4. Makyajı sabitlemek için, pudradan yardım alabilirsiniz. Cildiniz kuruysa sabitleme yapmayabilirsiniz. Yağlı cilt tipleri ise, transparan pudra ile sabitleyebilir. Ama uygularken dikkat edin, ıslak görünümden uzaklaşabilirsiniz. Kontrollü bir şekilde pudralarsanız ıslak görüm bozulmayacaktır.makyaj sabitleme

5. Bu makyajın, flaşlı fotoğraf çekimleri için uygun olmadığını hatırlatmakta fayda var. Fazla ıslak ve ışıltılı bir görünüm vereceği için, fotoğraf çekiminde gereğinden fazla parlayıp, verdiğiniz poz ne kadar güzel olursa olsun boşa giden bir fotoğraf olabilir.

6.Bu makyajı pastel tonlarda far ve rujlarla güzel bir kompozisyona dönüştürebilirsiniz.

strobing makyajStrobing makyajı gündelik hayatta rahatça kullanabileceğiniz bir trend. Elbette, özel günlerde, düğünler, partiler ya da çokça fotoğraf çekineceğiniz yerlerde bu makyajı kullanmayın. Make-up artist tarafından yapılıyorsa da, o kişiye fotoğraf çekiminiz olacağından bahsedin.

Makyaj trendleri sürekli değişiyor ve yenileniyor. Bu trendleri yakalamak için diğer yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
David Montgomery Authentic Jersey